Wycieczka kl. 5a i 5c do skansenu w Kłóbce

W dniu 23. czerwca, przy pięknej pogodzie, odbyła się wycieczka klas 5a i 5c do skansenu w Kłóbce.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądało życie w Polsce prawie wiek temu. W ramach odkrywania realiów dawnego życia, mogli oni zobaczyć m.in przedwojenną szkołę, wziąć udział w lekcji kaligrafii oraz zaangażować się w proces produkcji masła czy oleju lnianego. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli również wnętrze remizy strażackiej, poznali rozkłady przestrzenne różnych typów gospody, doświadczyli wizualnych uroków wnętrza dworku, jak również technicznej użyteczności wiatraka.

Wyjazd przybliżył uczniom regionalny styl życia sprzed lat oraz umożliwił doskonalenie praktycznych umiejętności manualnych podczas mini-warsztatów.

Opiekunowie: p. Andrzej Przybylski, p. Konrad Trokowski

Skip to content