I rocznicy beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego

Z okazji I rocznicy beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, 12.09.2022 r., dzieci z naszej świetlicy szkolnej w Małym Długoszu miały okazję wykazać się zdolnościami plastycznymi malując postać błogosławionego kardynała.

Zajęcia manualne poprzedziło wprowadzenie dotyczące osoby kardynała Wyszyńskiego i odsłuchanie utworu „O niezłomny Prymasie Tysiąclecia…”. Dzieci obejrzały także, krótką animację pt. „Stefan Wyszyński – tama, która zatrzymała falę…”, z której mogły się dowiedzieć między innymi o tym, czym różni się „prymas” od „prymusa”.

Efekty starań najmłodszych uczniów można było obejrzeć na korytarzu naszej szkoły. Poniżej zostało zaprezentowane zdjęcie przykładowych prac dzieci.

 Agnieszka Halulko-Kucińska

Skip to content