Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy

W naszej szkole 15 września 2022 r. obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Zachęca dzieci do tworzenia i działania. Ubrania uczniów tego dnia wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki opowiadającej o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Dzieci uważnie wysłuchały, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat. Następnie odbyła się pogadanka na temat książki „The Dot”, którą napisał Peter Reynolds. Po rozmowie nastąpiła wspólna zabawa. Wszystkie dzieci rozpoczęły zabawy z kropką. Ogromną radość sprawiły uczniom kreatywne zabawy muzyczno-ruchowe oraz warsztaty plastyczne. Każda klasa otrzymała dyplom udziału w International Dot Day. To był wspaniały i niezapomniany dzień! Było kolorowo, „kropkowo” i radośnie. Organizatorami tego dnia były: Urszula Bordyn i Katarzyna Wiśniewska.

                                                           Urszula Bordyn

Skip to content