Biologia eksperymentalna – zajęcia projektowe

W naszej szkole prowadzone są dodatkowe zajęcia z biologii eksperymentalnej. Nie są to zwykłe lekcje.

W czasie tych spotkań na pewno się nie nudzimy, ale pożytecznie spędzamy czas w nieco luźniejszej, w odróżnieniu od lekcyjnej rutyny programowej, atmosferze. Możemy bliżej się poznać i poszukać wspólnie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, powtórzyć materiał na klasówkę z biologii, obejrzeć ciekawą prezentację, ale też delikatnie poeksperymentować i zajrzeć w głąb roślin. To okazja, aby bliżej poznać budowę mikroskopu, samemu przygotować preparat, a następnie obejrzeć komórki roślinne niewidoczne gołym okiem. Możemy też przeprowadzić reakcje na które nie zawsze jest czas na lekcjach.

Mamy różne pomysły i dużo czasu na ich realizacje. Uważamy, że są to dobrze spożytkowane godziny w naszej szkole i mamy nadzieję, że kolejne tygodnie wspólnej pracy w grupie zaowocują lepszym zrozumieniem różnorakich działów nauki o życiu oraz wzmogą naukowy zapał pod kątem nauk ścisłych w szeregach długoszaków.

Katarzyna Lewińska

 

Skip to content