Iskierki na wycieczce w Gostyninie

Z okazji Dnia Chłopaka, dzieci z grupy „Iskierki” wybrały się do Gostynina do zagrody edukacyjnej „Alpaki i przyjaciele”. Powitanie ze zwierzętami dzieci rozpoczęły w sposób nietypowy: udawaliśmy, że nie interesujemy się żyjącymi w zagrodzie alpakami. Zwierzęta obserwowały nas z daleka z wrodzoną dla nich nieufnością. Na powitanie stado wysłało jednego przedstawiciela swojej alpaczej rodziny: ten miał jedno zadanie – ocenić zagrożenie. Gdy okazało się, że przyjechaliśmy z pokojowymi zamiarami, zwierzęta zaczęły czuć się swobodnie i pozwoliły poznać się bliżej. Dzieci wszystkie aktywności wykonywały pośród zwierząt. Nauczyliśmy się między innymi jak karmić alpaki, jak je czesać i wyprowadzać na spacery. Dzieci przytulały zwierzęta i poznały specyfikę ich egzystencji.

Dzień spędzony pomiędzy alpakami przyniósł naszym przedszkolakom nie tylko zwiększone wydzielanie endorfin, ale i wyciszenie, relaksację i poprawę nastroju. Te cudowne zwierzęta uczą nas też jak przełamywać pewne bariery, pokonywać lęki oraz jak budować pewność siebie. Zajęcia w zagrodzie kształtują też kompetencje społeczne i komunikacyjne, otwierają na nowe doznania zmysłowe i pogłębiają wiedzę o świecie przyrody.

Cieszę się, że mieliśmy okazję poznać z bliska te niesamowite zwierzęta i mam nadzieję, że to spotkanie pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków na długo.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia zagrody „Alpaki i Przyjaciele” w Gostyninie. To miejsce, gdzie całą rodziną można aktywnie spędzić czas z egzotycznymi zwierzętami jednocześnie podziwiając uroki gostyńsko-włocławskiego parku krajobrazowego.

Ksenia Pałucka

Skip to content