Klasy 4 w kinie

W dniu 6.10.2022 r. klasy czwarte z Małego Długosza uczciły Dzień Chłopaka. Oprócz miłej atmosfery była to też dobra okazja do integracji tegorocznych klas czwartych. Uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na film „Mój przyjaciel lew”. Jest to historia małego lwa, który uciekł z transportu, a został odnaleziony przez dwoje nastolatków. Znalazcy nadali mu imię „King”. Bohaterowie pełni wątpliwości co zrobić z nietypowym znaleziskiem, postanawiają pomóc ich nowemu przyjacielowi wrócić do rodzimej Afryki, do swojego naturalnego środowiska. Film ten to obraz pełen emocji, ale i poruszający ważne tematy w życiu jak przyjaźń, opieka, współpraca, relacje z rodziną i kolegami. „Mój przyjaciel lew” to opowieść  dla całej rodziny rzucająca światło na sprawy międzyludzkie.

Uczniowie miło wspominali seans oraz rozmyślali nad przekazem płynącym z filmu. Dziękujemy rodzicom za pomoc w dzisiejszej wycieczce.

Marcin Jaskólski

 

Skip to content