Klasy drugie w teatrze – “Plastusiowy pamiętnik”

7 października 2022 roku wszystkie klasy drugie, pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli, wybrały się na przedstawienie teatralne pt. “Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawienie oparte było na najciekawszych wątkach znanej i lubianej książki autorstwa Marii Kownackiej. Kto nie słyszał o noszącym zielone majteczki ludziku z plasteliny? Uroczy człowieczek mieszkający w piórniku Tosi, uczennicy pierwszej klasy, przeżywa niezwykłe przygody. Poznaje się z przyborami ze szkolnego piórnika, walczy z postawionym w zeszycie kleksem, ratuje ołówek pożyczony niegrzecznej Zosi i ucieka z niewoli u rozrabiaki Bronka. Wszystko po to, by oswoić dziecko ze szkołą – miejscem dobrym i przyjaznym, w którym zawiązują się przyjaźnie, uczy się ciekawych rzeczy i przede wszystkim – ćwiczy się swoją wyobraźnię. W spektaklu trwającym 65 min. wystąpiło pięcioro aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Dzięki nim przenieśliśmy się w kolorowy świat pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe. Scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane, a aktorzy wspaniale grali swoje rolę. Bawiliśmy się świetnie!

                                                                                         Urszula Bordyn

Skip to content