Wizyta uczniów klasy 1a SP w schronisku dla zwierząt

Dnia 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. W związku z tym 10 października 2022 r. uczniowie klasy 1a SP odwiedzili schronisko dla zwierząt we Włocławku przy ul. Przemysłowej.
Głównym założeniem i celem było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Naszym celem było również przekazanie zebranej żywności, koców, kołder oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych tego schroniska. Mali Długoszacy z klasy 1a oraz ich rodzice bardzo licznie i chętnie przyłączyli się do zbiórki.
Kiedy dotarliśmy na miejsce powitała nas pani ze schroniska, która zapoznała dzieci z tym miejscem. Opowiedziała o pracy w schronisku, o osobach, które tu pracują i czym się zajmują. Uczniowie chętnie słuchali, wykazali się też duża wiedzą i potrafili odpowiedzieć na wiele pytań. Pani oprowadziła nas po schronisku, pokazała psy i koty, które tu mają tymczasowe schronienie i oczekują na adopcję. Mali Długoszacy z ciekawością przyglądali się wszystkiemu wokół.
Pracownicy schroniska podziękowali nam za wsparcie i pomoc zwierzętom. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.
Serdecznie dziękuję pani Małgorzacie Stasiak i pani Ewie Pirogowskiej-Gaspar, mamie Filipa, za pomoc w czuwaniu nad bezpieczeństwem dzieci. Dziękuję również pani Ewie za przewiezienie zebranych rzeczy do schroniska.
Katarzyna Wiśniewska
Skip to content