Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 11 października 2022 r. odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Najmłodsi z uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza tego dnia przygotowali występ, na który zostali zaproszeni ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak oraz rodzice pasowanych dzieci. Dla większości był to pierwszy w życiu występ przed tak liczną publicznością. Został on nagrodzony gromkimi brawami i wycisnął niejedną łzę wzruszenia oraz radości z oczu widzów. Po występie dzieci, ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak dokonał uroczystego pasowania przedszkolaków. Tego dnia maluszki z grupy „Aniołki” oficjalnie zostały przyjęte do społeczności przedszkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i książeczki. Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w naszej placówce.

Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Anioła Stróża – Patrona naszego przedszkola. By uczcić to święto, przedszkolaki same zamieniły się w przepiękne aniołki. Już od samego rana przebrane za anioły wędrowały do przedszkola. Przedszkolaki dowiedziały się, że każdy ma swojego Anioła Stróża, który się nim opiekuje oraz chroni od zła i niebezpieczeństw. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorki tej uroczystości. Nie zabrakło również wspólnych tańców wdzięczności, uwielbienia, modlitwy, odśpiewania piosenki „Przyjaciela mam, i już, kto to taki – Anioł Stróż”. Z całego serca pragniemy podziękować rodzicom, którzy jak zawsze z ogromnym zaangażowaniem przygotowali dzieci do tej wyjątkowej uroczystości, a także organizatorkom tej uroczystości: p. Justynie Paczkowskiej, p. Magdalenie Wrześniak, p. Jolancie Gitner oraz s. Rut Renacie Zawadzkiej. Z wyrazami szacunku i wdzięczności.

s. Renata Zawadzka

Pasowanie na Przedszkolaka

 

Dzień Anioła Stróża

 

Skip to content