Kolejny etap projektu ekologicznego – EkoDługosz

Dnia 10.10.2022 klasa I a LO wzięła udział w kolejnym etapie projektu ekologicznego EkoDługosz. Jego założeniem jest wzmacnianie edukacji ekologicznej w szkole.

Dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Saniko sp. z o.o. we Włocławku, młodzież odwiedziła Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Na miejscu Długoszacy  zostali zapoznani z zasadami prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Młodzież miała możliwość zobaczenia poszczególnych punktów zbiórki odpadów. Odwiedziliśmy również tzw. Punkt Wymiany, w którym przedmioty dla jednych będące zbędnymi, dla drugich mogą stać się przydatne i dostać nowe życie. Młodzież weszła również  do magazynu soli drogowej, wykorzystywanej do zimowego utrzymania włocławskich dróg. Wiele radości sprawiła pierwszoklasistom możliwość wykonania fotografii w pojeździe specjalnym (śmieciarce), przystosowanym do odbioru odpadów komunalnych.

Wizyta w PSZOK-u była niezwykle ciekawym doświadczeniem. Pragniemy jednocześnie podziękować pracownikom PGK Saniko we Włocławku, Pani Elżbiecie Jankowskiej oraz Panu Łukaszowi Adamskiemu, bez których wizyta w przedsiębiorstwie nie byłaby tak interesująca.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content