Iskierki na warsztatach chemicznych

„Początkiem każdej nauki jest osobiste doświadczenie.”
Hans Zeier

12 października 2022 r. dzieci z grupy „Iskierki” wybrały się na warsztaty chemiczne do Akademii Pana Królika. Celem naszej wyprawy były warsztaty chemiczne. Całe spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze odkrywania świata nauki. Na samym początku dzieci zapoznały się z profesjonalnym sprzętem, którego używa każdy chemik. Poszukiwaliśmy również odpowiedzi na pytanie kim jest chemik i co robi?

Kiedy już zostaliśmy wyposażeni w podstawową wiedzę mogliśmy rozpocząć przygodę z eksperymentowaniem. Pierwsze eksperymenty opierały się na wodzie – dzieci zauważyły jak cudowny związkiem chemicznym jest H2O oraz, że mimo swojej bezbarwności i bezwonności można z niej stworzyć fantastyczne rzeczy. Bawiliśmy się barwnikami oraz substancjami chłonnymi tworząc kolorowe żele. Kolejnym etapem doświadczeń były zabawy z suchym lodem oraz płynem do mycia naczyń. Dzieci otrzymały w ramach prezentu świecące w ciemności bransoletki oraz przepis na kosmiczny eksperyment w domu z rodzicami. Cały proces eksperymentowania wywoływał wielkie emocje i mam nadzieję, że wizyta w Akademii Pana Królika zapadnie dzieciom na długo w pamięci.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Akademii Pana Królika, ponieważ jest ona bogata i interesująca zarówno dla grup zorganizowanych, jak i dla prywatnych odbiorców, a edukatorzy pracujący w tym miejscu są profesjonalni i bardzo sympatyczni.

Ksenia Pałucka

Skip to content