Światowy Dzień Chleba w Długoszu

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba

 Podnoszą z ziemi przez uszanowanie,

dla darów Nieba….

Tęskno mi, Panie…”

Cyprian Kamil Norwid

Wczesnym rankiem 13. października br., kiedy społeczność szkoły raźnym krokiem przekraczała mury Długosza, szkolny korytarz  zapełnił się hasłami związanymi ze Światowym Dniem Chleba, który przypada w tym roku 16. października.

Wolontariusze skupieni w Szkolnym Kole Wolontariatu „Mały Książę” zwrócili szczególną uwagę na szacunek do chleba. Prezentowali hasła m.in. „Nie wyrzucaj chleba, bo za rogiem bieda” , czy „ Nie wyrzucaj chleba bo niejednemu go potrzeba”. Wydarzeniu temu towarzyszyły także słowa Cypriana Kamila Norwida  Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie, dla darów Nieba…. Tęskno mi, Panie…” .

Celem akcji było ukazanie jak ważny w dzisiejszych czasach jest szacunek do chleba. Akcji towarzyszył portret św. Brata Alberta oraz Jego wyjątkowe słowa: “Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”

Bożena Sobierajska – organizator wydarzenia

 

Skip to content