Klasa 1b i 1c w teatrze

27 października 2022 r. uczniowie klas 1b oraz 1c wybrali się na przedstawienie teatru In-Art z Wrocławia wystawiane wyjątkowo w Złotej Sali w Pałacu Bursztynowym.

Ubogi Geppetto z kawałka drewna wystrugał figurkę chłopca i nazwał ją Pinokio. Pokochał go jak własnego syna. Pajacyk nie miał jednak serca, więc nie potrafił odwdzięczyć się staruszkowi za jego dobroć. Stale przysparzał mu zmartwień i kłopotów. Mały Pinokio przeżywał wiele przygód, które pokazały mu, co w życiu jest najważniejsze. Spektakl opowiadający wzruszającą historię Pinokia, dostarczył młodym widzom tematów do rozmów i wielu wzruszeń, uwrażliwiając ich na takie wartości jak: uczciwość, wiarygodność, odpowiedzialność, wytrwałość, szacunek do innych ludzi, odpowiedzialność. Uczniom szczególnie podobało się spotkanie z Kotem i Lisem oraz wyprawa w głąb brzucha wieloryba. Niesamowitym przygodom Pinokia towarzyszyły piosenki z muzyką. Widowisko uatrakcyjniały wspaniałe kostiumy i piękna, wciąż zmieniająca się scenografia.

Ewa Jackowska

 

Skip to content