Przedszkolaki na spektaklu pt. “Pinokio”

Dnia 27 października 2022 r. wszystkie nasze grupy przedszkolne wybrały się na spektakl pt. “Pinokio”, który był wystawiany przez aktorów z Teatru Narodowego z Wrocławia. Wyjątkowo, miejscem inscenizacji nie był Teatr Impresaryjny im. W. Gniazdowskiego, lecz Pałac Bursztynowy we Włocławku. Dzieci wraz z opiekunami dotarły na miejsce autokarami, co było dla nich niesamowitą przygodą. Szczególna radość podczas podróży gościła na twarzach dzieci z grup młodszych, gdyż dla większości z nich była to pierwsza, choć tak krótka, jazda autobusem. Przed rozpoczęciem spektaklu zostaliśmy poproszeni o zajęcie wybranych miejsc, z których mogliśmy podziwiać wspaniałą grę aktorską. Losy “Pinokia” zostały przedstawione w sposób jasny i zrozumiały nawet dla najmłodszych widzów. Dzieci mogły dowiedzieć się, jakie konsekwencje przynosi bycie nieposłusznym oraz dlaczego tak ważne jest, aby nie ufać obcym. Jednocześnie, przedstawienie udowodniło, że na naukę nigdy nie jest w życiu za późno. Ponadto, aktorzy wspaniale zaprezentowali, jak kłamstwo ma krótkie nogi, a w tym przypadku “długi nos”. Bardzo dużą uwagę dzieci przykuwały bogate w elementy dekoracje, barwne kostiumy, rytmiczne choreografie oraz to, w jaki sposób szybko były one zmieniane.

Po zakończonym przedstawieniu, mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z aktorami. W drodze powrotnej dzieci zadawały mnóstwo pytań na temat spektaklu, co jest dowodem na to, że bardzo im się podobał, a samo obcowanie z kulturą i sztuką jest dla nich fantastycznym przeżyciem.

Magdalena Wrześniak

Skip to content