Czas na stolicę!

W dniu 25 października 2022 r. klasy 3a i 3c wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem podróży był Teatr Capitol, w którym uczniowie mogli obejrzeć wspaniałą sztukę pt: „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Doktor Dolittle wraz ze swoimi podopiecznymi: Świnką Geb–Geb, małpką Czi–Czi i papugą Polinezją, zabrał dzieci w świat pełnej przygód przyjaźni. Całe przedstawienie dopełniały specjalnie skomponowane piosenki, które przybliżały młodym widzom cechy bohaterów.

Drugim punktem wycieczki była Manufaktura Czekolady. Jest to miejsce, w którym czekolada produkowana jest ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca. Poza bardzo ciekawym wykładem, dzieci mogły własnoręcznie wykonać tabliczki czekolady. Do dekoracji każdy dodał składniki, które lubi najbardziej.

Kolejnym punktem był spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta. Jest ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ta najstarsza część Warszawy, pełna jest cennych zabytków takich, jak np.: Zamek Królewski czy Kolumna Zygmunta III. Warszawska Starówka zachwyca kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą.

Nasi milusińscy zakupili pamiątki i zgodnie stwierdzili, że jeden dzień to zdecydowanie za mało na zwiedzanie stolicy. A więc Warszawo – do zobaczenia!

Katarzyna Sobolewska

Skip to content