Komenda Miejska Policji ugościła klasę 1c

28 października 2022 r. klasa 1c odwiedziła Komendę Miejską Policji we Włocławku. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali o tajnikach policyjnej służby. Długoszacy mieli również okazję osobistego spotkania z szefem włocławskich policjantów insp. Maciejem Sadowskim. Komendant opowiedział o swojej drodze zawodowej i wyraził radość z tak miłej wizyty w komendzie. Na pamiątkę każdy pierwszoklasista otrzymał policyjną „odznakę”. W trakcie wizyty uczniowie zapoznali się oczywiście z pracą policjantów, dowiedzieli się, kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Kolejnymi punktami spotkania było zwiedzanie policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wszyscy z zainteresowaniem poznawali kulisy pracy policjantów. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia z bliska akcesoriów policyjnych oraz przymierzenia niektórych z nich. Każdy uczeń otrzymał również breloczek odblaskowy.

Nie zabrakło też dawki wiedzy kryminalnej. Dzieci poznały wyposażenie walizki technika kryminalistyki i na własne oczy zobaczyły, jak wygląda zabezpieczanie śladów linii papilarnych na miejscu przestępstwa. Każdy miał możliwość wykonania swoich odcisków palców, a karteczki z nimi uczniowie dostali na pamiątkę. Na parkingu policyjnym dzieci obejrzały wóz patrolowy. Każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji. Uczniowie mogli też obejrzeć pokazy umiejętności policyjnych psów służbowych i posłuchać, do jakich zadań wykorzystywani są czworonożni funkcjonariusze.

Spotkanie z Panami Policjantami odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci, wzbogaciło wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz przyniosło wiele radości. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony czas!

Ewa Jackowska

 

Skip to content