Bal Wszystkich Świętych w Dużym Długoszu

W przeddzień wspomnienia Wszystkich Świętych, uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz licealiści zabawą uczcili naszych świętych orędowników. Bal Wszystkich Świętych rozpoczęło wystąpienie księdza dyrektora Jacka Kędzierskiego, który zwrócił się do zebranych wyrażając uznanie za zorganizowanie i włączenie się w to piękne wydarzenie.

Biletem wstępu było przebranie. Wśród przebranych uczniów nie zabrakło Aniołów, Papieży, Sióstr Zakonnych, Maryi, i innych ważnych świętych i błogosławionych. Takie radosne przeżywanie 1. listopada pokazuje, że każdy z nas może dążyć do świętości. Nie potrzeba do tego od razu wielkich czynów, wystarczy zacząć od drobnych gestów dobroci.

Uroczystość zorganizowana została przez wychowawców internatu, na czele z panią kierownik Anetą Wąsik. Na uroczystości obecna była również pani wicedyrektor Bożena Sobierajska oraz ks. Adam Zieliński, którzy aktywnie włączyli się w radosną zabawę. Dzięki życzliwości księdza dyrektora Jacka Kędzierskiego wszyscy uczniowie, którzy w tym dniu włączyli się w obchody tego radosnego świętowania, otrzymali nagrody – piękne Anioły, które będą im przypominały o codziennej potrzebie dążenia do świętości i o tym, że nad każdym z nas czuwa nasz Anioł Stróż.

Agnieszka Lasota-Staszak – wychowawca internatu

 

Skip to content