Apel z okazji Święta Niepodległości w Małym Długoszu

Dnia 10 listopada 2022 r. w Małym Długoszu uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana dało się odczuć patriotyczną atmosferę. Na szkolnym holu prezentowano fotografie i informacje historyczne związane z obchodzonym świętem. Cała społeczność szkolna miała symboliczne biało-czerwone kotyliony.

Uczennica z klasy 4c Aleksandra Kopaczyk poprzez program słowny wprowadziła nas w nastrój pełen powagi i zadumy nad wydarzeniami dawnych lat. Uczniowie z klasy 1a wykonali piosenkę „Polak Mały”, natomiast Samorząd Uczniowski wyrecytował wiersz Juliana Tuwima pt.: „Ojczyzna”. Chór Szkolny pod dyrygenturą p. Tomasza Centkowskiego wprowadził wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Podczas apelu rozbrzmiewały utwory: „Niepodległość trudne słowo”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Nie noszą lampasów” i „Co to jest niepodległość?”. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy. Dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci tym wszystkim, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać historię, kulturę oraz polskie tradycje.

Podczas apelu odbyło się również uroczyste zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego wybranego przez społeczność uczniowską Małego Długosza, w skład którego weszli:

Lena Girczyc uczennica z klasy 4 c – przewodnicząca
Małgorzata Matuszewska uczennica z klasy 4 a – wiceprzewodnicząca
Filip Zieliński uczeń z klasy 4 b – sekretarz

Na koniec uroczystości głos zabrał ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak, który zachęcał do uczczenia tego święta w swoich rodzinnych domach, poprzez udział w różnych wydarzeniach organizowanych z okazji tego wyjątkowego święta.

Dziękujemy wychowawcom świetlicy za przygotowanie pięknej dekoracji. Organizatorami apelu byli p. Katarzyna Wiśniewska, p. Tomasz Centkowski i p. Marcin Jaskólski.

Katarzyna Wiśniewska

 

Skip to content