Aniołki na wycieczce w piekarni

18 listopada 2022 r. grupa „Aniołków” z Katolickiego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wraz z opiekunkami wybrała się do piekarni „Ale wypiek” we Włocławku. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z etapami powstawania chleba oraz zwiedzenie miejsca, w którym on powstaje. Właścicielka obiektu, pani Ela, na początku opowiedziała grupie czym zajmuje się piekarz, jakie są rodzaje wypieków oraz w jaki sposób wyrabiane jest pieczywo. Dzięki udostępnionym materiałom dekoracyjnym w postaci: posypek, lukrów, perełek, jak również owoców, przedszkolaki mogły samodzielnie przystroić upieczone już babeczki, po czym zabrały je do domów.

Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom nie tylko zdobyć nowe doświadczenia, ale również wpływają na usprawnianie motoryki małej, której rozwój na tym etapie jest szczególnie niezbędny dla zdobycia sprawności pisania czy rysowania. Ponadto dzięki samodzielnie wykonanym deserom oraz ubranym fartuszkom i czapkom przedszkolaki choć na chwilę mogły wcielić się w rolę prawdziwego piekarza-cukiernika, poznać ten zawód „od kuchni”, a także dać wodzę fantazji w dekorowaniu babeczek.

Wyprawa do piekarni doskonale wpasowała się w omawianą obecnie tematykę o chlebie. Uśmiechy, jakie towarzyszyły na twarzach „Aniołków” podczas powrotu do przedszkola były świetnym dowodem na to, jak takie wyjścia sprawiają im radość.

Magdalena Wrześniak

Skip to content