Dzień Wolontariusza

5 grudnia to od 1985 roku święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to również doskonała okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. To też idealny moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

Klasa 1c oraz przedszkolaki z Katolickiego Publicznego Przedszkola “Pod Aniołem Stróżem” postanowili promować ideę wolontariatu włączając się w zbiórkę darów dla Domu Dziecka Caritas im. Księdza Biskupa Wojciecha Owczarka we Włocławku. Chętne dzieci wsparły akcję, a ich zaangażowanie i dobre serca zostały za to wynagrodzone.

Tego dnia uczniów klasy 1c oraz przedszkolaków odwiedzili bardzo ważni goście. Dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej ks. dr Jacek Kędzierski oraz aktywna wolontariuszka pani Aleksandra Kolęda-Lewandowska. Przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat tego, co można zyskać dzięki zaangażowaniu się w wolontariat. W dużej mierze wymieniali wartości, takie jak: nowi przyjaciele, ciekawy sposób na spędzenie czasu, dobra zabawa, satysfakcja z pomagania innym, motywacja do stawania się coraz lepszym, nabywanie nowych kompetencji i umiejętności. Niewątpliwie zachęciło to wszystkich to coraz większego angażowania się we wszelkie akcje i zbiórki charytatywne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę na Dom Dziecka Caritas.

Ewa Jackowska

Skip to content