Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

„Wszystkie drogi prowadzą do ludzi”.

Antoine de Saint-Exupery

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony 5. grudnia, dla przedstawicieli szkolnego wolontariatu był nader wyjątkowy. Na zaproszenie księdza dyrektora Caritas Diecezji Włocławskiej Jacka Kędzierskiego, Wolontariusze ze  Szkolnego Koła Wolontariatu „Mały Książę”, Piraci z Długosza oraz przedstawiciele III LO im. Marii Konopnickiej spotkali się w siedzibie Caritas wraz ze swoimi opiekunami: panią wicedyrektor Bożeną Sobierajską i ks. Jackiem Butą.

Spotkanie zaowocowało wymianą doświadczeń między wolontariuszami i ich opiekunami oraz ks. dyrektorem Caritas Jackiem Kędzierskim. Było ono doskonałą okazją do wytyczenia planów na przyszłość oraz przekazania podziękowań za bezinteresowną służbę wolontariuszom.

Z okazji  Dnia Wolontariusza Wszystkim wolontariuszom działającym w ZSK im. ks. Jana Długosza  życzymy wielu sukcesów, wytrwałości oraz odwagi do niesienia pomocy potrzebującym. Dar Waszych serc to najpiękniejsza wartość. Niech dobro, którym dzielicie się z innymi powraca do Was zwielokrotnione.

Bożena Sobierajska

 

Skip to content