Przedszkolaki na wycieczce w Toruniu

7 grudnia grupy „Gwiazdki” oraz „Słoneczka” z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wybrały się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Zabawek. Wizyta w tym wyjątkowym miejscu dała możliwość pokazania dzieciom, jakimi zabawkami bawili się rodzice, dziadkowie czy nawet pradziadkowie. Wszyscy podziwialiśmy zabytkowe zabawki pochodzące jeszcze z XIX i pierwszych dekad XX wieku. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak kiedyś wyglądały lalki, klocki, samochodziki, gry planszowe czy wózki. To niezwykle ciekawa „lekcja historii”! W muzeum przedszkolaki wzięły udział w warsztatach artystycznych i pod czujnym okiem instruktora wykonały zabawkę „bączka”. Kolejną atrakcją wycieczki była wyprawa do Muzeum Żywego Piernika. To doskonałe miejsce służące poznawaniu świata, uczeniu się dzieci przez działanie, doświadczanie i przeżywanie. Przedszkolaki były aktywnymi uczestnikami procesu wypiekania pierników. Poznawały i dodawały składniki, mogły je dotknąć, samodzielnie ugniatały ciasto oraz przygotowywały pierniki w formach. Miały przy tym mnóstwo radości i ręce pełne zabawy. Zorganizowanej przez pracowników muzeum aktywności dzieci towarzyszyły ich opowieści, przybliżające tradycję wypiekania pierników w Toruniu, a wszystko to opatrzone było dobrym nastrojem i humorem. Dzieci z wielkim  zainteresowaniem oglądały również stare maszyny z dawnych fabryk. Dodatkową atrakcją dla maluchów był spacer, podczas którego przedszkolaki podziwiały piękne zabytkowe miasto Toruń.

Opiekunami wycieczki byli: Jolanta Gitner, Marlena Chmielewska, Kinga Musialik, Katarzyna Pietruszka, Aneta Olejniczak, Paulina Makowska.

Paulina Makowska

 

grupa “Gwiazdki”, fot. Jolanta Gitner

 

grupa “Słoneczka”, fot. Paulina Makowska

Skip to content