Świąteczne zajęcia w bibliotece klasy 1b SP

W dniu 12 grudnia 2022 r. dzieci z klasy 1b wraz z p. Kamilą Kurdubską i p. Agnieszką Halulko-Kucińską udały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej, gdzie czekała na nie pani bibliotekarka. Pierwszaki z wielką radością zapoznały się z tym szczególnym dla nich miejscem. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Podczas pobytu w bibliotece uczniowie uczestniczyli w zorganizowanych dla nich zajęciach. Zadaniem klasy było utworzenie bajki świątecznej, na podstawie losowanych obrazków. Powstała piękna bajka pod tytułem “Zuzia, chłopiec i Mikołaj”. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się przepięknie wyposażone sale, które z chęcią oglądały i korzystały z nowoczesnych atrakcji. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci podziękowały pani bibliotekarce za oprowadzenie po świecie książki.

Kamila Kurdubska

 

 

Skip to content