Prezent dla Niepokalanej – projekt klasy 5b

„Mój Syn pragnie, abym była bardziej znana i więcej kochana”
/Maryja do dzieci w Fatimie/

W dniach od 1. do 7. grudnia, br. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do przygotowania prezentu dla …. NIEPOKALANEJ, której uroczystość obchodzimy 8. grudnia.

Jak miało wyglądać to przygotowanie? Trzeba było codziennie odmówić przynajmniej 3 „Zdrowaś Maryjo” w kaplicy szkolnej na intencje nie własne, ale te, które Maryja nosi w sercu. Modlitwy indywidualne czy klasowe były zbierane w zeszycie a w wigilię uroczystości zliczone i wysłane do Rycerskiego Banku Niepokalanej.

Na długiej przerwie uczniowie klasy 5b przewodniczyli tej modlitwie i dzielili się z pozostałymi uczestnikami „bonusami”. W samą uroczystość uczestniczyli we Mszy świętej szkolnej, na której w darze ofiarnym złożyli „Czek” z dowodem wpłaty jako prezent dla tej niezwykłej Solenizantki.

Z radością informujemy, że zebrano 1005 modlitw „Zdrowaś Maryjo” z przeznaczeniem, aby Niepokalana zamieniła je wg intencji, jakie nosi w swoim Sercu, a zwłaszcza dla ratowania grzeszników.

Dowodem wdzięczności Niepokalanej był fakt, że akurat klasa realizująca projekt mogła być 8.12 podczas katechezy w kaplicy na  “Godzinie Łaski”.

Dziękuję klasie 5b za zaangażowanie, jak również klasom 5a, 5c, 1A, 2A, 2C, 3B, 4C oraz pojedynczym osobom z klasy 8 a i 8b, a także wspierającemu projekt ks. Jackowi Bucie.

 

s. Maria Kowalik, zsnm

Skip to content