Warsztaty świąteczne w Muzeum

Z bogatej oferty Włocławskiego Muzeum Historii skorzystały dzieci z naszego przedszkola. 13 grudnia 2022 r. odwiedziła to miejsce grupa „Słoneczka”, natomiast dzieci z grupy „Gwiazdki” wybrały się do Muzeum 2 grudnia 2022 r.

Podczas wizyty przedszkolaki brały udział w warsztatach bożonarodzeniowych w trakcie, których przygotowali przestrzenną kartę świąteczną oraz czapkę elfa. Uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę o cenne informacje na temat zwyczajów i obrzędów, które dawniej obowiązywały w okresie adwentu. Po czasie spędzonym na warsztatach dzieci wiedziały już, czym jest podłaźniczka, jakie ozdoby zawieszali na choince nasi przodkowie oraz dlaczego w Wigilię należało spróbować wszystkich potraw. Dzieci miały również niecodzienną okazję do zwiedzenia sal muzealnych.

Paulina Makowska

Skip to content