Awans do etapu centralnego z Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Z wielką satysfakcją informuję, że w dniu 09.12.2022 roku licealista Damian Jabłoński z klasy IV b LO uzyskał tytuł laureata etapu okręgowego (wojewódzkiego) i zakwalifikował się do etapu centralnego w ramach VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności – edycja 2022.

Damian będzie reprezentować województwo kujawsko – pomorskie na etapie centralnym, który odbędzie się w marcu 2023 roku w Warszawie. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 60 uczestników z całego województwa, w tym dziesięcioro uczniów z naszej szkoły. Eliminacje  wojewódzkie odbył się w Zespole Szkół Nr.1 im. Anny Wazówny w Golubiu – Dobrzyniu z inicjatywy edukacyjnej Uniwersytetu Warszawskiego, we współpracy z Kujawsko – Pomorskim Kuratorium Oświaty reprezentowanym przez Panią wicekurator Marię Mazurkiewicz, która dokonała wręczenia dyplomów i nagród. Cała olimpiada odbywa się pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy na etapie centralnym  w Warszawie!!! Szczególne podziękowania dla p. Dariusza Goldewicza za pomoc w opiece nad uczniami w trakcie wyjazdu.

Opiekun: Krzysztof Łodygowski

Skip to content