Hortiterapia w grupach 4-latków i 6-latków A

W dniu 14 grudnia 2022 r. dzieci z grup 4-latki “Obłoczki” i 6a-latki “Iskierki” uczestniczyły w zajęciach hortiterapii, czyli terapii ogrodniczej. Zajęcia prowadziła pani Karolina Karpalska, florystka oraz hortiterapeuta.

Terapia ta wykorzystując kontakt z przyrodą, pozwala na wyciszenie, skupienie się na pracy, która sprawia przyjemność i relaksuje, a przy tym oddziałuje na zmysły. Jako, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenie tematyka warsztatów dotyczyła właśnie świątecznego klimatu. Przedszkolaki stworzyły kompozycję kwiatową, jaką była “Choinka”.

Dzieci z wielką starannością i w skupieniu wykonywały swoje kompozycje. W efekcie powstały piękne choinki, a dzieci czuły ogromną radość z efektów swojej pracy.

Katarzyna Hofman

 

fot. Katarzyna Hofman

Skip to content