Adwentowe spotkanie połączone z warsztatami świątecznymi w grupie „Aniołki”

Najmłodsze przedszkolaki już od początku adwentu każdego dnia podczas modlitwy z zapalonym lapionem roratnim oraz kalendarzem adwentowym wraz z Maryją i św. Józefem wyczekują Świąt Bożego Narodzenia. 14 grudnia 2022 roku w grupie „Aniołki” odbyło się adwentowe spotkanie przygotowujące nas na uroczystość narodzin Jezusa. Gościliśmy księdza Przemka Pankowskiego z parafii św. Józefa we Włocławku, który opowiedział dzieciom o świętej Rodzinie z Nazaretu, o nadchodzących świętach. Udzielanym odpowiedziom na zadawane pytania przez księdza Przemka nie było końca, nie zabrakło piosenek i religijnych tańców z pokazywaniem. Dzieci otrzymały przepiękne kartki z motywami bożonarodzeniowymi. W drugiej części spotkania były warsztaty poprowadzone przez panią Maję Piwnicką, florystkę, która przyjechała do nas z okolic Torunia. Zajęcia były w temacie oczywiście świątecznym, dzieci wykonały przepiękne stroiki. Podczas warsztatów zdobyły wiele cennych informacji na temat przyrody, potrzebnej roślinom wody. Same uczyły się zamaczania gąbki do stroika. Następnie tworzyły z pomocą nauczycielek i pod okiem pani Mai stroiki. Radość i duma z wykonanych prac była wielka. Dzięki naszym wspaniałym gościom przybliżyliśmy się do Świąt, układając pachnące gałązki świerku i mech. Niech przypominają nam one o przygotowaniu naszych serc i domów  na przyjęcie najważniejszego gościa – Jezusa.

s. Rut Renata Zawadzka

fot. Justyna Paczkowska

Skip to content