Warsztaty profilaktyczne „Ratownicy Marzeń”

W poniedziałek 12. grudnia br. uczniowie klas 5a i 6b SP uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych “Ratownicy Marzeń”. Program został przygotowany jako odpowiedź na potrzeby dzieci i młodzieży związane z trudną oraz dynamicznie zmieniającą się sytuacją powstałą na skutek pandemii COVID-19.

Warsztaty miały charakter motywacyjny. Koncentrowały się na wzmacnianiu w uczestnikach poczucia własnej wartości, konkretyzacji marzeń, zachęcały do rozwijania i realizacji zainteresowań. Wzmacniały w dzieciach pozytywny potencjał oraz integrację społeczną. Warsztaty w sposób bardzo ciekawy, trafiający do młodych odbiorców, prowadził Pan Leszek Szawiński z Fundacji  YAQ Pracowni Rozwoju Społecznego we współpracy z Caritas Polska.

Dzisiaj 12. grudnia w poniedziałek w sali 101. odbyły się warsztaty zorganizowane przez Caritas Polska o nazwie “Ratownicy marzeń”. Rozmawialiśmy o uczuciach i o różnicach między nami. Na podstawie kilku minutowych bajek ,,Pingwiny z Madagaskaru” rozmawialiśmy o tym, że nie każdy lubi np. lody czekoladowe, tylko inne, a i tak tę osobę lubimy. Pracowaliśmy też w grupach, gdzie musieliśmy napisać jak radzić sobie ze smutkiem i złością. Warsztaty były bardzo fajne. Pan, który je prowadził był miły i sympatyczny. Jak nam powiedział, przyjechał spod Częstochowy, aby się z nami spotkać. Dziękujemy.

Nicola Chodorowska 

Dzisiaj byliśmy na zajęciach pt. “Ratownicy marzeń”. W pierwszej części zajęć poznawaliśmy siebie nawzajem, nasze zainteresowania, oglądaliśmy też krótkie urywki filmu. Rozmawialiśmy także o emocjach i o tym, że każdy jest inny. Po przerwie wróciliśmy do zajęć, na których odpowiadaliśmy na różne pytania. Następnie robiliśmy plakat grupowych o nazwie “Co nas uspokaja, gdy mamy zły dzień”. Omawialiśmy zapisane odpowiedzi. Były trzy grupy i każda dostała czekoladę. Całe zajęcia były przedstawione w formie prezentacji. Zajęcia  nawiązywały do przygód Pingwinów z Madagaskaru. Zajęcia bardzo nam się podobały.

Aleksandra Banachowska 

Dzisiaj byliśmy na warsztatach ,,Ratownicy marzeń “. Odbyły się w sali 101 i trwały dwie godziny lekcyjne. Poznaliśmy tam Pana Leszka, który opowiadał nam o emocjach, o trzymaniu się w grupie i o tym, że każdy człowiek inaczej wyraża dane emocje. Omawialiśmy różne sytuacje na podstawie bajki “Pingwiny z Madagaskaru “. Mówiliśmy jak postacie zachowywały się w sytuacjach, które im się przydarzyły. Rozmawialiśmy o uzależnieniach (dobrych i złych), o pomocy innym oraz o tym , że każdy ma inne hobby, inaczej jest wychowany i nawet czasem lubi co innego – nie można tego krytykować ani śmiać się z tego, ponieważ KAŻDY JEST INNY i należy to akceptować . Dziękujemy.

Julia Jabłońska

Dziś w poniedziałek  12 grudnia 2022r. uczestniczyliśmy w warsztatach pt. ” Ratownicy marzeń”. Trwały one dwie godziny lekcyjne. Zajęcia były ciekawe, a ponadto mogliśmy nauczyć się czegoś nowego o emocjach na przykładzie bajki dla dzieci “Pingwiny z Madagaskaru”. Pan prowadzący pozwolił opowiedzieć nam o swoich zainteresowaniach. W drugiej części spotkania analizowaliśmy ankietę, która została przeprowadzona wcześniej. Poświęcona była naszym mocnym i słabym stronom. Wyniki były różne, dlatego postanowiliśmy przygotować mapę myśli o radzeniu sobie ze złością. Nie zabrakło słuchania muzyki i jedzenia słodyczy. Pan przyznał, że pracowało mu się z nami wyśmienicie, dlatego poczęstował nas czekoladą. W zajęciach uczestniczyliśmy aktywnie i uważam, że spotkanie było wartę uwagi. Na pewno czekamy na kolejne.

Julian Piasecki 

W dniu 12.12 uczestniczyliśmy w zajęciach pt.  “Ratownicy marzeń”. Poznaliśmy tam Pana Leszka , który mieszka pod Częstochową i ma trójkę dzieci. Opowiadał nam o trzymaniu się w grupie, że każdy człowiek jest inny i jak panować nad emocjami . Niektórych z klasy wziął do pomocy w eksperymentach, potem nagradzał te osoby drobnym upominkiem w postaci bransoletki. Pan Leszek też włączył nam fragmenty bajek m.in. ,”Pingwiny z Madagaskaru” i “Madagaskar”. Omawialiśmy, jak zachowują się postacie w różnych sytuacjach. Według mnie zajęcia z Panem Leszkiem to czysta przyjemność. Dobrze się Go słucha, ciekawie opowiada i jest bardzo spokojny. Dziękujemy.

Laura Przybysz

W dniu 12.12 w sali 101 odbyły się warsztaty ,”Ratownicy marzeń”. Na tych zajęciach nauczyłam się myśleć inaczej o przyjaźni, wybaczaniu i zgodzie, a także uczuciach i sposobach radzenia sobie z nimi. Pracowaliśmy w grupach i robiliśmy plakat o tym jak radzić sobie ze złością i smutkiem. Po wykonaniu pracy dostaliśmy w prezencie po jednej czekoladzie na grupę, którą się podzieliliśmy. Oglądaliśmy też krótkie filmy o przyjaźni i pomocy. Te zajęcia były ciekawe, mieliśmy okazję opowiedzieć o swoich talentach i za to dostaliśmy nagrody np.: opaski na rękę i kompas. Myślę, że te zajęcia spodobały się wszystkim i mogą poprawić relacje między nami. Klasa może bardziej się zintegrować i nie będzie tak dużo kłótni. Dziękuję Panie Leszku za te zajęcia.

Gabrysia Trojanowska

Bardzo dziękuję uczniom klasy 5a i 6b za zaangażowanie i aktywny udział podczas warsztatów oraz za trafne refleksje po wyjątkowych zajęciach.

Bożena Sobierajska – organizator spotkania

Skip to content