Lekcja o bezpieczeństwie z WOPR

Zbliżająca się przerwa świąteczna, a także ferie zimowe to czas zabaw i wypoczynku. Lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami, korzystanie z lodowisk oraz wyjazdy w góry – brzmi fantastycznie. Jednak to o czym powinniśmy przede wszystkim pamiętać to bezpieczeństwo. W dniu 14.12.2022 roku naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście, przedstawiciele WOPR Włocławek, którzy  przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Jak bezpiecznie spędzać ferie zimą?”

Uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania na lodzie, sposoby przemieszczania się po lodzie, miejsca niebezpieczne oraz zagrożenia wynikające z załamania się lodu. Ratownicy zachęcali do korzystania z bezpiecznych miejskich lodowisk , zamiast zamarzniętych zbiorników wodnych. Elementem pogadanki były także wskazówki postępowania w sytuacji zagrożenia – wezwania pomocy służb ratowniczych, a także udzielanie pierwszej pomocy. Świadome działanie może przyśpieszyć akcję ratowniczą! Na zakończenie spotkania przeprowadzono dyskusję z uczniami oraz wymianę doświadczeń.

Dziękujemy ratownikom WOPR Konradowi i Mikołajowi za poświęcony czas i miłe spotkanie.

Pamiętajmy – ferie zimowe to upragniony czas zabaw na śniegu i lodzie, ale bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu!

Kinga Musialik

Skip to content