„Rodacy Bohaterom 2022” Paczka Pamięci

Inicjatywa „Rodacy Bohaterom. Paczka Pamięci” wywodzi się ze Stowarzyszenia Odra-Niemen, które jest pomysłodawcą i koordynatorem całej akcji. Dla Stowarzyszenia jest wielkim zaszczytem współpracować ze środowiskami kombatanckimi, a zarazem być objętymi ich przyjaźnią i szacunkiem. Dla nas Długoszaków, te wartości nie są obojętne, dlatego z ogromną radością włączyliśmy się w ww. przedsięwzięcie. Zaangażowanie się w tak potrzebną i pouczającą akcję powstało z inicjatywy pani wicedyrektor Bożeny Sobierajskiej, które zrodziło się podczas spotkania z Prezesem  Stowarzyszenia Odra – Niemen Panią Iloną Gosiewską.

Z ogromną radością informujemy, że 14. grudnia 2022 roku przekazaliśmy 27 „Paczek Pamięci” w ramach akcji Rodacy Bohaterom. Pragnę serdecznie podziękować Wychowawcom klas, Uczniom i Rodzicom za tak wspaniały odzew tej akcji. Udało się zebrać 27 Paczek Pamięci według listy produktów stworzonej na prośbę środowisk kombatanckich. Każda paczka ważyła  ok. 10-15 kg.

W ramach akcji Rodacy Bohaterom do każdej paczki Długoszacy dołączyli kartkę z życzeniami dla naszych Rodaków z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jak podkreślają organizatorzy „To najważniejszy element paczki, nieraz widzieliśmy w domach odwiedzanych Polaków kartki z poprzednich edycji. Świadomość o tym, że Polacy z Ojczyzny pamiętają o rodakach na Kresach jest dla nich niezwykle istotna”.

Paczki Pamięci przygotowali uczniowie klas szkoły podstawowej:  5 a, b i c, 6 a, b i c, 7a, 8 a,b, oraz uczniowie liceum kl. I a, b, c, IIc, III a, b ,c oraz kl. IV a, a także klasa, która nie podpisała paczki. Wśród wymienionych klas rekord pobiła klasa Ic LO, która przekazała dodatkowe Paczki Pamięci. Paczki Pamięci zostaną przekazane do środowisk kombatanckich na kresach. Podziękowania od Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi, Klubu Weteranów AK w Wilnie, Stowarzyszenia Polskich Kombatantów na Litwie, Stowarzyszenia „Wrzesień 39” oraz Lwowskiego Towarzystwa Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych przekazało nam Stowarzyszenie Odra Niemen oraz Fundacja LEX LUPUS, która koordynowała odbiór paczek.

Wszystkim zaangażowanym w akcję, a szczególnie członkom Szkolnego Koła Wolontariatu „Mały Książę” serdecznie dziękujemy!

Bożena Sobierajska – szkolny pomysłodawca i  organizator „Paczki Pamięci”.

 

Skip to content