Długoszacy w finale konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik

Konkurs Instalogik uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło czworo uczniów naszej szkoły z klas piątych, którzy chcieli zmierzyć się z zadaniami logicznymi i rozwijać zdolności logicznego myślenia. W ciągu miesiąca do 28. października musieli online udzielić odpowiedzi na pytania do kilku zadań matematyczno-logicznych opisanych w formie historyjki.

Do II etapu zakwalifikowali się Jan Łączkowski (5b) i Konstanty Karkowski (5c). Podczas tego etapu 10. grudnia przez 90 minut uczniowie musieli online rozwiązać zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w języku wizualnym Assembly. Wcześniej organizatorzy konkursu udostępnili materiały szkoleniowe oraz sesje próbne pozwalające zapoznać się z tym językiem. Samodzielna praca Janka i Konstantego przyniosła efekt. Obaj chłopcy zakwalifikowali się do III etapu, który odbędzie się 18. marca. Przed nimi sporo pracy, aby dobrze się do niego przygotować. Życzę wytrwałości i powodzenia.

Jadwiga Piasecka

Skip to content