Spotkanie wigilijne wychowanków internatu

Spotkanie wigilijne to wyjątkowa chwila. To czas, gdy w naszym codziennym zabieganiu zatrzymujemy się na chwilę, zasiadamy wszyscy razem przy stole i cieszymy się swoją obecnością.

20. grudnia 2022r. społeczność internacka, wraz z księdzem Dyrektorem Jackiem Kędzierskim, księdzem Adamem Zielińskim, p. kierownik Anetą Wąsik oraz wychowawcami – p. Mileną Witkowską, p. Agnieszka Lasotą – Staszak, p. Dariuszem Goldewiczem i p. Katarzyną Łękawską, przybyła do świetlicy szkolnej. Rozpoczęliśmy wspólnym śpiewem kolędy „Przybierzeli do Betlejem”. Po odczytanym fragmencie Ewangelii i poświęceniu przez księdza dyrektora opłatków, zatopiliśmy się ponownie w pięknie tradycyjnych kolęd i razem zaśpiewaliśmy ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a następnie złożyliśmy sobie serdeczne, świąteczne życzenia.

Po uczcie dla ducha, przyszedł czas na ucztę dla ciała, czyli wieczerzę wigilijną. W radosnym, świątecznym nastroju, spożywaliśmy przygotowane wigilijne potrawy. Takie chwile pokazują jak bardzo nasz internat przypomina dom rodzinny. Oby takich chwil było w ciągu roku jak więcej, oby maleńka Miłość narodzona w betlejemskiej grocie wypełniła nasze serca radością i pokojem oraz pozwoliła zrozumieć co jest w życiu najważniejsze.

Katarzyna Łękawska

 

Skip to content