Spotkanie opłatkowe pracowników Długosza

W środowy wieczór wszyscy pracownicy ZSK, na czele z dyrekcją, spotkali się na wspólnej wigilii zakładowej, aby na ostatniej prostej przed Świętami Bożego Narodzenia złożyć sobie życzenia oraz zasiąść do wspólnego stołu, celebrując radość płynącą z Narodzenia Pańskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od odczytania fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza, traktującego o narodzeniu Jezusa, którego dokonał ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak. Po Słowie Bożym nadszedł czas życzeń, które w imieniu całej dyrekcji złożył ks. dr Jacek Kędzierski. W krótkich słowach odniósł się do istoty nadchodzących świąt – ducha radości, pokoju, wzajemnej życzliwości oraz budującej atmosfery wspólnego wysiłku zwieńczonego wyczekiwanym świętowaniem. Następnie wszyscy zebrani włączyli się w kolędowy śpiew, po którym przyszedł czas na symbolicznie przełamanie się opłatkiem.

Punktem centralnym była oczywiście wieczerza wigilijna, która obfitowała w gwar radosnych rozmów, ale nader wszystko bogactwo potraw, wśród których nie mogło zabraknąć tak tradycyjnych dań jak barszcz z uszkami, różnych gatunków ryb oraz staropolskich pierogów. Na deser każdy mógł skosztować czegoś słodkiego wybierając dla siebie coś odpowiedniego spośród oferty przepysznych ciast.

Chwila takie jak ta pokazują, że choć jesteśmy różnorodni, to płyniemy na tym samym okręcie wiary i w duchu jedności oraz wzajemnej życzliwości jesteśmy w stanie tworzyć rzeczy piękne i bogate w symboliczny przekaz. Niechaj siła bijąca od żłóbka narodzonego Chrystusa, i pozytywna atmosfera wigilijnego spotkania całej długoszańskiej wspólnoty, umacnia nas na życiowych drogach przez wszystkie kolejne dni nowego Roku Pańskiego 2023, a także przypomina o cudach pojednania, które są tuż na wyciągnięcie ręki.

Jakub Kostrzewski

Skip to content