Lekcja w bibliotece klasy 1c SP

Klasa 1c w dniu 19 grudnia 2022 r. wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształtowanie poczucia szacunku dla książek oraz poznanie dostępnych tam multimediów. Tam czekała na nas pani bibliotekarka, a uczniowie z wielką radością zapoznali się z wyjątkowym dla nich miejscem. Pani opowiedziała nam co to jest biblioteka, jak się w niej zachowywać oraz jak wypożycza się książki. Mieliśmy również okazję zwiedzić cały budynek. Szczególnie spodobała się oczywiście Mediateka, w której na czytelników czekają do wypożyczenia materiały multimedialne w postaci: audiobooków, filmów, płyt CD z muzyką, a także biografie muzyczne w tradycyjnej, papierowej formie. Funkcjonują też dwa stanowiska odsłuchowe pozwalające na chwilę relaksu przy swoich ulubionych utworach. Z kolei fani rozrywki i nowych technologii mogą skorzystać z dwóch konsoli Playstation 5 wyposażonych w najnowsze gry, między innymi symulator bolidu formuły 1 i lotu bojowego. Dzięki nowoczesnej bieżni VR można przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości, ale niestety nasze pierwszaki jeszcze nie mogą z niej korzystać. Odwiedziliśmy również strefę dla dorosłych i po tej wizycie dzieci na pewno zachęcą rodziców do przybycia.

Na koniec Strefa Dziecka, gdzie wspólnie z panią bibliotekarką uczniowie układali świąteczną bajkę, budowali samodzielnie zdania, uzupełniali swoje wypowiedzi. I oczywiście chwila dla siebie – zabawy z klockami, grami planszowymi, operowanie robotami, przeglądanie książek w fantastycznych strefach relaxu.

Niewątpliwie po tej wizycie wielu naszych uczniów ponownie odwiedzi progi biblioteki.

Ewa Jackowska

Skip to content