Wigilie klasowe w Małym Długoszu

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Dnia 22 grudnia 2022 r. w Małym Długoszu panowała niezwykle radosna atmosfera. Ze wszystkich sal można było usłyszeć dźwięk kolęd, a życzenia „zdrowych i spokojnych świąt” słychać było wszędzie. W tym dniu stoły zostały nakryte świątecznymi obrusami oraz pięknie udekorowane, a uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami w odświętnych strojach rozpoczęli świętowanie. Na początek, wedle tradycji, z opłatkiem w ręku wszyscy składali sobie życzenia, śpiewali kolędy, pastorałki oraz świąteczne piosenki. Uczniowie w swoich klasach wspólnie z wychowawcami zasiedli, aby spróbować świątecznych specjałów oraz słodkich pyszności. W tym dniu nie zabrakło również prezentów, które sprawiły dzieciom wiele radości.

Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Kultywowanie tradycji jest bardzo ważną postawą i należy ją rozwijać od najmłodszych lat. Dzieci uczą się kultury spożywania posiłku, właściwego zachowania przy stole, ale również życzliwości dla kolegów i koleżanek, z którymi świętują.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za ogromne zaangażowanie oraz pomoc w przygotowaniu Wigilii klasowych. Na te zbliżające się święta cała społeczność Małego Długosza: dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, uczniowie oraz pracownicy szkoły życzą spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Natomiast rok 2023 niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

Katarzyna Wiśniewska

 

Skip to content