5a SP na Koncercie Świąteczno-Noworocznym

04.01 kl. 5a wybrała się wraz z wychowawcą na Koncert Świąteczno-Noworoczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Kujawy‘”, który odbył w się w Centrum Kultury ,”Browar B”.

W spektaklu chłopiec, poszukujący magii Świąt, wyruszył w podróż po regionach Polski, by odnaleźć pierwszą gwiazdkę. Folklor, tradycja, zwyczaje i muzyka regionalna wprowadziły nas w świąteczny nastrój i nauczyły, jak pięknie można celebrować Święta Bożego Narodzenia, nie zapominając o naszych tradycjach i obyczajach.

Artyści z  ZPTiK pokazali swoje niezwykłe umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie. Warto podkreślić, iż na scenie wystąpili także nasi uczniowie,  w tym trzech uczniów z kl. 5a: Julian Wojciechowski, Maria Bartosz oraz Barbara Ritter. Wśród wykonawców byli także uczniowie z innych klas, jak chociażby: Alicja Żak (1a SP),Filip Derucki (4b SP), Zofia Ritter (3a SP), Martyna Kmieć (3a SP), Maja Podufalska (3a SP), Urszula Molewska (3a SP),  Aleksander Nagler (1c LO), Szymon Piszczek (6c ), Katarzyna Matusiak (2c LO) oraz Zofia Lewandowska (2c LO)

Wszystkim artystom gratulujemy występu i czekamy na kolejne 😉

Małgorzata Jaworska-Pomirska

 

Skip to content