Słoneczka na spektaklu „Dziewczynka z zapałkami”

16 stycznia 2023 r. grupa „Słoneczka” z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wraz z opiekunami wybrała się do Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku na spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”. To jedna z najbardziej poruszających baśni Hansa Christiana Andersena przedstawiona w niezwykłej, zimowej oprawie. Każdy zna tą piękną baśń, ale zespół „Artystyczni” przedstawił spektakl w nowej, niespotykanej formie, która zachwyciła małego widza. Fabuła baśni jest bardzo wzruszająca, a zarazem pobudzająca do myślenia, skłania nas do refleksji nad światem dorosłych, odpowiedzialnych za losy dzieci. Podczas spektaklu ku radości najmłodszych widzów na scenie pojawił się również Święty Mikołaj. Spadające na scenę białe płatki imitujące śnieg, przeniosły oglądających w klimat zimowej, pięknej aury.

Przedszkolaki podczas spektaklu teatralnego utrwaliły sobie zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, podziwiały zdolności artystyczne występujących aktorów oraz oprawę artystyczną. Finałowa  scena pokazała, że dobro zawsze zwycięża i wraca do tego, kto roztacza je wokół siebie.

Paulina Makowska

Skip to content