Walentynki w Małym Długoszu

“Miłość jest najpiękniejszym darem, jaki jeden człowiek może przekazać drugiemu człowiekowi”
św. Jan Paweł II 

14 lutego przypada szczególny dzień, któremu patronuje św. Walenty. Święto to jest powszechnie nazywane Dniem Zakochanych i obchodzone jest na całym świecie przez zakochane pary, które składają sobie życzenia i drobne upominki.  Z tej okazji w “Małym Długoszu” odbył się występ walentynkowy. Została także zorganizowana poczta, w którą zaangażowały się dzieci z 2a, rozdając listy w przebraniach amorków.  Przedstawienie poprowadziło dwoje uczniów z klasy 4a jako prezenterzy, wprowadzając publiczność w świat miłości. Dzieci z klasy 2a nauczyły się swoich ról i wierszyków. Te krótkie formy wyrazu były pełne miłości i ciepła, co wprowadzało w publiczność w romantyczny nastrój.  Jednym z ważniejszych elementów występu były zaśpiewane piosenki. Pierwsza z nich o tytule “Już nie sam”, którą wykonali uczniowie z klasy 2a. Utwór ten wskazywał na miłość do Jezusa i do innych ludzi, a także pokazywał, że dzięki miłości Jezusa każdy z nas może kochać innych. Druga piosenka – “Nowe przykazanie” pozwalała w prosty sposób zrozumieć czym jest miłość. Uczniowie z różnych klas zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Chłopcy z klasy 4b zatańczyli do piosenki “Can’t stop the feeling”. Ich popis był energiczny i zdecydowanie nastrajał wszystkich do zabawy. Najmłodsze uczennice z klasy 2a wykonywały taniec do “Szkolnej sympatii”, co sprawiło, że cała publiczność uśmiechała się z zachwytu. Dziewczynki z klasy 4a zaśpiewały, a uczennice z klasy 4b zatańczyły do piosenki pt. “Każdy chciałby tak mieć”, która uświadamiała, że każdy ma potrzebę kochania. Taniec małych artystek był prawdziwym popisem rytmu i precyzji ruchów. Uczniowie, którzy wzięli udział w występie mieli okazję pokazać swoje talenty i umiejętności. Wszystko razem stworzyło wspaniałą atmosferę, inspirującą wszystkich do myślenia o miłości, przyjaźni i relacjach międzyludzkich.

Dziękujemy pani Agnieszce Halulko-Kucińskiej za pomoc: przy próbach, w zrobieniu dekoracji w sali gimnastycznej oraz za przygotowanie gazetki, pani Beacie Drybs za pomoc przy dekoracji oraz panu Tomaszowi Centkowskiemu za realizację dźwięku.

Organizatorami występu i poczty walentynkowej były: p. Marta Wójciak i p. Sandra Litka.

Marta Wójciak

 

 

 

Skip to content