Wycieczka klasy 1a SP do Radia Hit

Światowy Dzień Radia obchodzony jest 13 lutego w celu podkreślenia roli radia w codziennym życiu społeczeństw. Z tej okazji dnia 23 lutego 2023 r. uczniowie klasy 1a udali się na wycieczkę do Radia Hit. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą dziennikarzy radiowych oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w gmachu radia. Uczniowie mogli zobaczyć prawdziwy stół emisyjny oraz mnóstwo innych urządzeń potrzebnych w pracy realizatora dźwięku. Mali Długoszacy mieli okazję zaprezentowania również swoich możliwości wokalnych przed mikrofonem w studiu radiowym. Wykonanie piosenki „Wiosenna cza, cza, cza” zostanie wyemitowane wkrótce na antenie radia wraz z pozdrowieniami. Nagranie na płycie CD będzie znakomitą pamiątką z radiowej przygody. Byliśmy bezpośrednimi również obserwatorami audycji nadawanej na żywo. Dzięki temu wycieczka była bardzo ciekawa i pełna niezapomnianych wrażeń.

Dziękuję Pani Karolinie Kamedulskiej, mamie Gabrysi za pomoc w opiece nad dziećmi.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content