Zuzanna Błaszczyńska z klasy 8a SP laureatem Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego

Niezmiernie miło nam poinformować, iż uczennica Zuzanna Błaszczyńska (8a SP) uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego!

Tytaniczna praca została nagrodzona, uczennica jest zwolniona z języka polskiego na egzaminie ósmoklasisty. Zuzia przeczytała stosy książek, analizowała i zgłębiała literaturę oraz zagadnienia językowe. Nie straszny jej “Pan Tadeusz” czy “Lilije”. Lektur było co niemiara, a na każdym etapie oczywiście inny zestaw, m.in. Mrożek, Miłosz, Orwell. Co ważne, należało nie tylko znać teksty literackie, ale też interpretować grafiki Banksy’ego, piosenki Lao Che, Organka czy Kaczmarskiego. Nie zabrakło filmu – tym razem był to “Dekalog I” K. Kieślowskiego.

Laureat Konkursu z Języka Polskiego jest z pewnością świadomym uczestnikiem kultury, zna konteksty historyczno-literackie, dostrzega obecność tych samych motywów w różnych tekstach kultury.

Zuzanno, cieszymy się razem z Tobą! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wioletta Piasecka

Skip to content