Konkurs plastyczny “Czekamy na Ciebie Maryjo, Królowo Korony Polskiej” rozstrzygnięty

Z wielką radością pragniemy poinformować o wynikach Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Czekamy na Ciebie Maryjo, Królowo Korony Polskiej”.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu odbyło się w dniu 31. marca br. po zakończeniu porannej Mszy Świętej w kaplicy szkolnej. Celebrans – Ksiądz Dyrektor Jacek Kędzierski, na początku Mszy świętej przybliżył ideę Konkursu, która związana jest ze zbliżającym się Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w diecezji włocławskiej, które będzie miało miejsce w dniu 22. kwietnia 2023r. Następnie podziękował organizatorowi Konkursu – Pani wicedyrektor Bożenie Sobierajskiej, a także obecnym na Mszy świętej laureatom, którym towarzyszyły wykonane dzieła. Po zakończonej Mszy świętej Ksiądz Dyrektor wręczył dyplomy oraz upominki zwycięzcom Konkursu. Pogratulował stworzenia niesamowitych dzieł sztuki przedstawiających Ikony Jasnogórskie oraz róże, jednocześnie podkreślając uznanie dla trudu samodzielnej pracy podczas lekcji plastyki. W swoim słowie skierowanym do laureatów nawiązał również do róży, która towarzyszy Matce Boskiej Częstochowskiej. Została ona bowiem ofiarowana przez papieży Pawła VI, św. Jana Pawła II i obecnego papieża Franciszka. Ksiądz Dyrektor – przewodniczący Kapituły Konkursowej, podkreślił wysoki poziom artystyczny wszystkich prac.

Laureaci  Szkolnego Konkursu Plastycznego  pt. „CZEKAMY NA CIEBIE MARYJO, KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ”  w kategorii

Róża dla Czarnej Madonny”                                                                                               

  1. miejsce – Adrianna Arkuszewska kl. 4a
  2. miejsce – Martyna Markowska kl. 5b
  3. miejsce – Gabriela Małachowska kl. 4a

Laureaci  Szkolnego Konkursu Plastycznego  pt. „CZEKAMY NA CIEBIEMARYJO, KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ” w kategorii

Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej”

  1. miejsce – Agata Lach kl. 7a
  2. miejsce – Julia Jabłońska kl. 6b
  3. miejsce– Mateusz Juralewicz kl. 7a

Drodzy młodzi artyści, serdecznie dziękuję Wam za udział w Konkursie i gratuluję stworzenia wyjątkowych dzieł sztuki, które ukazały Wasz talent artystyczny oraz poświęcenie włożone w ich stworzenie. Każda praca jest źródłem inspiracji i wzbudza w nas wiele pozytywnych emocji. Zachęcam Was do kontynuowania swojej drogi artystycznej. Wasze talenty i umiejętności z pewnością znajdą uznanie w świecie sztuki. Prace uczniów można podziwiać na wystawie, która znajduje się w głównym holu szkoły – zapraszamy.

Bożena Sobierajska – organizator Konkursu

 

Skip to content