Przedszkolaki i uczniowie na spektaklu „Wielkanocny renifer”

31 marca 2023 roku grupy „Słoneczka” i „Gwiazdki” z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” oraz uczniowie klasy Ia i IIIa Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku na spektakl pt. „Wielkanocny renifer”.

„Wielkanocny renifer” to spektakl zdecydowanie nietuzinkowy. Już po samym tytule nasuwało się pytanie „Co wspólnego ma renifer ze śiętem Wielkiej Nocy?”. Odpowiedź okazała się jasna w trakcie trwania widowiska, bowiem tytułowy renifer Renio zapragnąwszy przygód po spełnieniu swojego zadania w mikołajowym zaprzęgu został na dłużej wśród ludzi. Przedstawiona historia przeprowadziła go przez czas karnawału, aż do Wielkiego Postu. Pokazała bohaterowi jakie znaczenie ma praca, obowiązki oraz wszelkie zwyczaje w tym szczególnym okresie. Barwne postaci rodem ze świątecznych tradycji pozwoliły młodym widzom w prosty sposób zrozumieć sens tego niezwykłego czasu, wynieść z niego kilka przydatnych nauk i przede wszystkim wiele radości, które wynikały m.in. z angażowania dzieci do udziału w przedstawieniu poprzez aktywne uczestnictwo i rozmaite interakcje z aktorami.

Spektakl „Wielkanocny renifer” okazał się być dla maluchów nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale także pogłębił ich wiedzę na temat najważniejszych wielkopostnych i wielkanocnych obyczajów dostarczając przy tym ogromną dawkę radości.

Sandra Jagielska

Skip to content