Rekolekcje w Małym Długoszu

30 marca 2023 roku w Małym Długoszu odbyły się rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je ks. Krzysztof Rogala. W tym dniu spotkaliśmy się po raz pierwszy we wspólnocie rekolekcyjnej na nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które miało miejsce w sali gimnastycznej. Po krótkiej przerwie ponownie spotkaliśmy na Mszy Świętej. Ksiądz Krzysztof podczas nauki rekolekcyjnej wszedł w interakcję z dziećmi. Zadał jedno kluczowe pytanie “Jak zostać świętym?” Padały rozmaite odpowiedzi, instrukcje, rady… Ksiądz rekolekcjonista porównał to wszystko do drogi, która prowadzi nas do jedynego słusznego celu – zbawienia. Na tej drodze każdego dnia spotykamy znaki, które nadają kierunek naszym działaniom. To swoistego rodzaju mapa, która poprawnie odczytana pokaże nam właściwą ścieżkę. Ksiądz zwrócił uwagę, że mapą każdego chrześcijanina jest oczywiście Pismo Święte, zaś znakami przykazania, których powinniśmy przestrzegać. Jeżeli zaś potrzeba nam kontaktu z Bogiem, to zawsze możemy się do niego zwrócić poprzez modlitwę. Dzięki nauce uczniowie byli już w stanie wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie zadane na wstępie. Każdy z nas może być święty, jeśli będzie w życiu kroczył drogą Chrystusa, aby Go naśladować.

Ewa Jackowska

Skip to content