Janek Łączkowski laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik

W czwartek (30.03.2023r.) zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu InstaLogik. Janek Łączkowski (5b SP) został laureatem II miejsca w kategorii uczniów klas piątych (1892 uczestników).

Uczeń uzyskał drugi wynik we Włocławku i trzeci w województwie kujawsko-pomorskim. Rangę zwycięstwa podkreśla fakt, że honorowy patronat nad konkursem InstaLogik 2022/2023 objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs wymagał od uczestników samokształcenia. Mieli oni udostępnione środowisko programistyczne języka Assembly oraz  materiały szkoleniowe pozwalające szerzej zapoznać się z tym językiem i przygotować się do kolejnych etapów konkursu.

Etap finałowy (trzeci z kolei) odbył się w sobotę 18 marca. Uczestnicy przez półtorej godziny rozwiązywali zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne.

Gratuluję Jankowi sukcesu!

Jadwiga Piasecka

 

Skip to content