Grupkę długoszaków nadal pasjonuje żużel

W sobotę 1. kwietnia odbył się kolejny wyjazd na zawody żużlowe do Torunia. W wyjeździe zorganizowanym tradycyjnie przez pana Konrada Trokowskiego uczestniczyło ostatecznie dwóch długoszaków. Zgłoszeń było jednak więcej, ale w ostatniej chwili plany uczniów uległy zmianom. Nie chcąc zawieść Witka i Antka, pan Trokowski zrealizował wcześniejsze zapowiedzi i wycieczka się ostatecznie odbyła. Zawody nie były porywające i było bardzo zimno, dlatego całą wycieczkę należy ocenić przeciętnie.

Jak zwykle spotkaliśmy się na tymczasowym dworcu kolejowym we Włocławku, skąd pociągiem PKP InterCity pojechaliśmy do Torunia. Pierwszym punktem programu była Msza św. w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zlokalizowanym przy wylocie z Torunia na Bydgoszcz. Po Eucharystii zjedliśmy obiad w Centrum Handlowym Toruń Plaza, skąd piechotą udaliśmy się na zawody PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi.

Sam turniej żużlowy nie był pasjonującym widowiskiem ze względu na niskie temperatury. Przyjemność oglądania zawodów z trybun też była raczej słaba. Ostatecznie turniej wygrał Bartosz Zmarzlik.

Po zawodach szybko udaliśmy się na Toruń Główny, skąd ponownie pociągiem PKP IC wróciliśmy bezpiecznie do Włocławka.

Konrad Trokowski

 

Skip to content