Koncert Joanny Słowińskiej dla uczniów Małego Długosza

Dnia 3. kwietnia 2023r. w auli Wyższego Seminarium Duchownego odbył się koncert solistki Joanny Słowińskiej – absolwentki gimnazjum i liceum Długosza, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-4 SP oraz podopieczni naszego przedszkola wraz z opiekunami.

Celem udziału w koncercie było rozbudzanie zamiłowania do muzyki, kształtowanie wrażliwości i słuchu muzycznego, a także wdrażanie do kulturalnego zachowania się podczas koncertu.

Uczniowie w skupieniu uczestniczyli w tym niecodziennym wydarzeniu. Z zainteresowaniem słuchali utworów wykonywanych przez solistkę. Artystka zaprezentowała swoje umiejętności i niezwykły talent mezzosopranistki. Pani Joannie towarzyszyła Pani Aniela Madera, która akompaniowała na fortepianie. Podczas trwania koncertu uczniowie wysłuchali wielu utworów wybitnych kompozytorów m. in. Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna, Fryderyka Chopina, Amadeusza Mozarta. Podczas części warsztatowej mali długoszacy poznali trudne pojęcia muzyczne m. in. dysonans czy konsonans. Utrwalili oni również wiedzę na temat instrumentów muzycznych, nut i pauz. Bardzo aktywnie odpowiadali na pytania zadawane przez solistkę i wykazali się dużą znajomością pojęć muzycznych. Okazało się, że wśród naszej społeczności jest wielu uczniów, którzy uczą się gry na instrumentach i pasjonują się muzyką.

Na koniec delegacja uczniów wręczyła kwiaty i podziękowała za piękny koncert.

Katarzyna Wiśniewska

 

 

Skip to content