Warsztaty wielkanocne w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Dnia 4.04.2023 r. uczniowie klasy 1a wybrali się do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ulicy Zamczej. Celem spotkania było poznanie tradycji i kujawskich zwyczajów wielkanocnych oraz wykonanie ozdób wielkanocnych, doskonalenie sprawności dłoni w pracy plastycznej, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej, a także wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie były dawniej zwyczaje i tradycje wielkanocne. W trakcie lekcji muzealnej uczestnicy poznali tajemnice, jakie kryją się za poszczególnymi zwyczajami towarzyszącymi świętom Wielkiej Nocy. Pani Kalina Ciesielska w sposób niezwykły opowiadała i zaciekawiła uczniów różnymi nowinkami. Nie zabrakło również działań plastycznych – mali Długoszacy wykonali baranki i kurczaczki wielkanocne, które z pewnością będą zdobiły ich domy.

Dziękuję p. Małgorzacie Stasiak oraz p. Wojciechowi Lewandowskiemu, tacie Miłosza za pomoc w opiece nad dziećmi.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content