Klasa 1a SP z wizytą u „Zaczytanej kury”

Dnia 23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki, który ma na celu promowanie literatury i popularyzowanie czytelnictwa zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.

Z tej okazji 19.04.2023 r. uczniowie klasy 1a SP wybrali się do księgarni „Zaczytana kura”. Celem udziału w warsztatach było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Ukazanie różnorodności i bogactwa wydawanych publikacji. Poznanie różnic pomiędzy biblioteką, a księgarnią. Zachęcanie dzieci do czytania.

Podczas warsztatów mali Długoszacy wykazywali szeroki wachlarz swoich zainteresowań. Zadawali wiele pytań, na które pani prowadząca starała się odpowiedzieć. Uczniowie zostali zapoznani z różnymi rodzajami wydawanych książek. Chętnie oglądali i czytali fragmenty wybranych przez siebie pozycji. Wycieczka do „Zaczytanej kury” była niezwykle intersująca i owocna. Na koniec naszego pobytu w księgarni, każdy mógł zakupić wybraną przez siebie książkę. Mamy nadzieję, że pobyt w księgarni i przeprowadzone zajęcia rozbudziły zainteresowania czytelnictwem.

Dziękujemy pani Agnieszce Ziarkowskiej-Koch, mamie Viktorii oraz pani Anice Wicher, mamie Niny za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wyjścia.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content