#Sprzątamy dla Polski – obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w terenie

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone 22 kwietnia.

Środowisko przyrodnicze, w którym żyjemy, jest naszym naturalnym miejscem na Ziemi. Jesteśmy zatem częścią przyrody. Przebywanie w zanieczyszczonym środowisku przyczynia się do zwiększenia występowania chorób układu oddechowego, zaburzeń układu krążenia, bezsenności, bólu głowy, złego samopoczucia, chorób oczu, reakcji alergicznych ustroju i wielu innych.

Co zrobić, aby było lepiej? Trzeba zacząć od „sprzątania” swojego podwórka, dlatego też uczniowie naszej szkoły, wraz z p. Katarzyną Lewińską – nauczycielką biologii i p. Arturem Jędrzejczakiem –  nauczycielem W-F, włączyli się aktywnie w obchody tego święta, biorąc udział w 5. edycji akcji #Sprzątamy dla Polski pod honorowym patronatem Prezesa Rady ministrów Mateusza Morawieckiego i pokazując tym samym jak ważne jest dbanie o nasza planetę. Uczniowie klasy 5a SP, wraz z opiekunami, dzielnie zbierali śmieci w pobliskim Parku Sienkiewicza, dając dobry przykład wszystkim osobom przebywającym na jego terenie. Liczy się każdy, nawet najmniejszy gest. Jeżeli będzie zrobiony przez setki, tysiące albo miliony ludzi, to będzie to ogromna rzecz dająca nadzieje na lepsze jutro.

Katarzyna Lewińska

Skip to content